Довічний учень
Виклики життя на діалізі та мотивація отримати ступінь доктора
Перед світанком, коли сільські дороги, що простягаються вздовж полів та соснових лісів північно-західної Луїзіани, все ще порожні, Боббі Клейборн залишає свій будинок у лісі, щоб через 30 хвилин опинитися в діалізному центрі Fresenius Medical Care у маленькому містечку Кушатта. Щопонеділка, середи та п’ятниці Клейборн приїжджає до клініки невдовзі після 6:00 ранку із рюкзаком з книгами та ноутбуком чи планшетом. Якщо мати на чому зосередити увагу, то чотиригодинний сеанс лікування проходить швидше, пояснює 57-річний чоловік з Луїзіани, який перебуває на діалізі з вересня 2012 року.
Життя триває навіть на діалізі
Ниркова недостатність, спричинена високим кров'яним тиском, змусила Клайборна вийти на пенсію по інвалідності і кардинально змінила спосіб життя. Однак це не змінило його бажання зареєструватися на онлайн-курс, щоб здобути ступінь доктора теології - за короткий час та з відзнакою. «Я знав, що повинен бути готовий до діалізу і заздалегідь прийшов у форму, перш ніж почати лікування», - згадує Клейборн. «Мабуть саме тому, мене це не так виснажує». Він дотримується розпорядку дня, який був би складним для більшості здорових чоловіків його віку. Клайборн встає о 4:30 ранку, перевіряє електронні листи та новини за чашкою кави, перш ніж їхати в клініку. Повернувшись додому, він хоча б годину гуляє або працює у своєму саду.
Діаліз не заважав мені робити те, що я хочу робити. Я в хороших руках у клініці Fresenius Medical Care, і я роблю все можливе щодня, щоб бути здоровим, мати змогу насолоджуватися життям і навіть іноді подорожувати.
Зразок для наслідування для інших пацієнтів
«Така відданість зустрічається серед пацієнтів рідко», - каже Ніккі Брайант, клінічний керівник місцевого медичного закладу Fresenius Medical Care. «Наша кількість пацієнтів нараховує 38 людей, переважно чоловіків афро-американців 50-ти років, які приїжджають у дві зміни по черзі. Я ніколи не зустрічав когось, настільки зосередженого на тому, щоб максимально використовувати свій час як Боббі», - додає Брайант. «Він є зразком для наслідування». Процедура гемодіалізу - це більш ніж виснажливий досвід, оскільки він вимагає від пацієнтів змінити спосіб життя та харчування, проходити три-шестигодинні сеанси діалізу, як правило, тричі на тиждень та приймати багаточисленні препарати. Нирки здорової людини щодня очищають кров близько 300 разів. Якщо вони не функціонують належним чином, в організмі можуть накопичуватися вода та відходи. Для таких пацієнтів, як Клейборн, діалізний апарат замінює нирки, виводячи метаболічні токсини, надлишки солі та рідини з кровотоку.
Більше ніж діалізна клініка
Завдяки мережі діалізних клінік у більш ніж 45 країнах світу, Fresenius Medical Care надає лікування понад 310 000 пацієнтів, майже дві третини з яких - у США. Клініка в Кушатті відкрилася в 2001 році і має в цілому 16 станцій діалізу. Медичні заклади, подібні до цього, не лише пропонують регулярне лікування, але й служать центром для громад. «Ми даємо поради щодо кращого вибору їжі та напоїв, та як залишатися активними. Ми робимо все можливе, щоб покращити якість життя наших пацієнтів», - пояснює Брайант.
З амбіціями отримати ступінь доктора
Дієслово «здатися» ніколи не входило до словника Боббі Клейборна. "Я вирішив якнайкраще використати свій час і попрацювати над тим, що було не тільки важливим для мене, але й одним з останніх побажань моєї покійної матері», - пояснює Клейборн, який розпочав свою програму магістратури в 2015 році. Він приділив багато часу цьому починанню і навіть після призначення на діаліз, він закінчив курсову роботу і отримав докторську ступінь вищої кваліфікації. «Мені завжди подобалося придумати щось і досягти цієї мети», - говорить Клейборн.
Його робота в якості пастора в місцевих баптистських церквах протягом майже 20 років ставила направила його на шлях здобуття наукового ступеня богослов'я, що вимагало більше, ніж просто дисципліни. Клейборну також був необхідний маленький стіл для ноутбука та книги під час діалізної процедури. Співробітники клініки в Кушатті повинні були добре пошукати, щоб знайти регульований приліжковий стіл, що зазвичай можна знайти лише в лікарнях. Клайборн зізнається, що він не міг цього зробити без надійної підтримки дружини Едни, з якою він одружився в 2013 році у переддень Нового року. «Вона пережила рак, тому ми чудова пара, бо дуже добре знаємо проблеми життя з хронічним станом». Він також може покластися на своїх п’ятьох дорослих дітей та дев'ятьох онуків, які всі живуть недалеко від нього і відвідують його майже кожен тиждень. А ще його батько, який все ще живе в Натчітохах.
Майбутні плани преподобного доктора Клейборна
Завдяки своєму характеру, Преподобний доктор Клейборн вже має великі проекти на думці, які дозволять йому постійно бути зайнятим. Він любить готувати і в даний час працює над вдосконаленням своїх навичок приготування їжі на грилі. «Я планую купити собі електричний гриль на Різдво для барбекю», - перераховує він пункти за списком. «Але моя найбільша мета - знайти нове завдання і знову бути продуктивними. Я маю унікальну можливість консультувати людей у кризових ситуаціях». Ще важливішим є той факт, що він чекає трансплантації нирки і сподівається, що незабаром почує хороші новини. «Майбутнє виглядає добре», - говорить Клейборн з посмішкою людини, яка пережила багато, але перетворила кожну перешкоду на можливість. «І я планую бути поруч, щоб насолоджуватися цим із своєю сім'єю».