Успішна модель в серійному виробництві
Більш як половина діалізних апаратів, що використовуються у всьому світі, виробляє компанія Fresenius Medical Care
Історія сучасного діалізного апарату розпочалася в 1970-х з питання: Як перетворити високоспеціалізоване лікування, доступне у той час лише для кількох людей, в порятунок життя для багатьох? Питання перетворилось у бачення. І бачення стало історією успіху, яка сьогодні налічує 8000 компонентів. Саме стільки компонентів знаходиться в сучасному діалізному апараті Fresenius Medical Care.
Найперша модель стала найбільш продаваним діалізним апаратом свого часу в світі . З тих пір Компанія розширила своє лідерство за допомогою наступних моделей: В останні роки компанія Fresenius Medical Care продала приблизно в п'ять разів більше діалізних апаратів по всьому світу, ніж найближчий конкурент. З самого початку, головною метою розвитку діалізних апаратів було зробити терапію безпечною, щадною та доступною для якомога більшої кількості пацієнтів. Коли у 1979 році компанія Fresenius Medical Care розпочала серійне виробництво перших пристроїв, лікування було доступне для менше ніж 10 000 пацієнтів у всьому світі. Зараз понад два мільйони людей у світі проходять діалізне лікування; приблизно кожен другий лікується препаратом, розробленим та виготовленим компанією Fresenius Medical Care.
Ключові функції діалізного апарату
Діалізний апарат перекачує кров з тіла пацієнта через магістраль крові в діалізатор, який також називають штучною ниркою. Під час сеансу лікування, який триває від чотирьох до п’яти годин, через трубки прокачують до 120 літрів крові - це в кілька разів більше загального об’єму крові пацієнта. В діалізаторі діалізна рідина поглинає токсини та зайву воду, відфільтровує її з крові, та видаляє через окремий цикл. Одночасно апарат розподіляє та вводить препарати для запобігання зсіданню крові та збирає дані під час процедури, від артеріального тиску до температури діалізату. Параметри безпеки апарату також постійно удосконалюються та автоматизуються: Апарат тепер сам розпізнає зміни у функціях організма пацієнта під час діалізу. Те саме стосується технічних проблем: Якщо трубка протікає або якщо гідравліка більше не працює безперебійно в певній області, несправність негайно відображається на моніторі, і процедура автоматично припиняється.
Повністю автоматизоване виробництво провідного виробника діалізних апаратів
Fresenius Medical Care також постійно вдосконалює власне виробництво. Якщо в 1979 році завод у Швайнфурті виробив 36 апаратів, то зараз він виробляє кілька десятків тисяч. І все це завдяки великій кількості повністю автоматизованих етапів виробництва, наприклад, у виробництві високочутливих електромагнітних клапанів, ключових компонентів гідравлічного контуру. Зараз Fresenius Medical Care виробляє не тільки діалізні апарати в Швайнфурті, але й спеціально для ринку Північної Америки на своєму заводі в Конкорді, штат Каліфорнія.
Діалізні апарати майбутнього: компактні та мобільні
Найважливіше все ж таки переконатися, що одного дня кожна людина, яка потребує діалізного лікування, отримає його. І, наразі, вже є ознаки того, що лікування стає більш компактним та мобільним. Fresenius Medical Care працює над абсолютно новими рішеннями. ПШН - скорочення для "Портативна штучна нирка" - вірогідно, буде доступна для продажу у 2015 році. Цей апарат, розміром з кошик для покупок, запропонує нові можливості діалізу: Пацієнти зможуть транспортувати його у власному автомобілі, коли їм потрібно, а для сеансу гемодіалізу потрібно лише шість літрів водопровідної води. Звичайні, стаціонарні апарати потребують до 200 літрів спеціально підготовленої води для кожної процедури. Те, що було лише баченням, тепер є успішним продуктом, що знаходиться у серійному виробництві. Оскільки нам знадобилося лише трохи більше трьох десятиліть, щоб створити перші 500 000 діалізних апаратів, останні прогнози дозволяють припустити, що мільйонний апарат буде доставлений замовнику вже у 2020 році.